пʼятницю, 29 січня 2021 р.

Львівський фестиваль гуманної педагогіки «З Україною в серці»

 


 

 Із  7 по 9 червня 2019 року  у столиці західної Галичини  проходив V Львівський   фестиваль гуманної педагогіки «З Україною в серці» , який зібрав велику кількість педагогів з усіх куточків країни.Форум відбувся за сприяння Департаменту освіти та науки Львівської облдержадміністрації,Управління департаменту гуманітарної  політики Львівської обласної ради , інститутів гуманітарних та соціальних наук, права та психології Національного університету “Львівська політехніка” , КЗ ЛОР "Львівський обласний інститут післядипломної освіти".Мета фестивалю: осмислення патріотизму як духовної якості особистості, що через власне моральне і духовне вдосконалення стає активним членом суспільства та будівничим України; напрацювання моделі дієвого сучасного виховання на засадах духовного гуманізму, яка об'єднуватиме народ попри етнічні, політичні, релігійні чи інші відмінності; обмін кращими напрацюваннями в царині національного виховання. Лейтмотив заходу: «Ніхто нам не збудує держави, коли ми самі її собі не збудуємо, і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не схочемо бути» (В. Липинський).

Фестиваль скликав  багатьох освітян з усіх куточків України.

Учасниками фестивальних днів у Львові  стали  також і вчителі  ОНЗ Малнівського НВК Павлишин Н.М.,Симець Л.І. та Батицька Г.С.

У програмі були запропоновані  культурні екскурсіі  у музеї Львова:

- Музей вишитих ікон отця доктора Дмитра Блажейовського

Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького

- Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького»,

- Львівський історичний музей,

- Музей визвольної боротьби України

Виїзна екскурсія в с. Страдч – місце стародавньої києво-руської чернечої традиції, адже молитва вперше вознеслася тут до неба ще в далекому ХІ ст. Папа Римский Пій ХІ встановив на страдецькій горі Хресну дорогу (Кальварію) зі статусом відпустового місця, завдяки чому Страдецька Хресна дорога отримала значення Єрусалимської Хресної дороги. Успенська церква в Страдчі має не лише духовну, але й мистецьку вартість.

 Відбулися панельні дискусії в різних локаціях міста:

-  – «Що ж таке «патріотизм»: «серцевина людини, основа її активної позиції» (за В. Сухомлинським) чи «останній прихисток негідника» (за С. Джонсоном)?» – Львівський інститут післядипломної педагогічної освіти,

 – «Шляхетна людина: відроджуємо в Україні» – «Копальня кави»,

 – «Я – «важка дитина!» І що, мене – в смітник вашої педагогіки?» – Львівська обласна універсальна наукова бібліотека,

 – знайомство з експозицією виставки скульптур О. Леонова – Львівська обласна універсальна наукова бібліотека,

 – костюмована екскурсія «Львів крізь століття»

 8 і 9 червня у корпусі Національного університету «Львівська політехніка» відбулися пленарні засідання, тематичні рубрики, майстер-класи, тренінги, творчі майстерні .Зустріч та спілкування на форумі з видатними людьми – п. Л.Мандзій , п. Н.М.Пастушенко, п.Валентиною Матяшук, кандидатами педагогічних та філологічних  наук п.Станіславов Круком , Григорієм Васяновичом ,  заслуженими вчителями , письменниками залишили нам лише теплі  спогади  та море позитиву.

Вчитель німецької мови    Павлишин  Н.М.


Немає коментарів:

Дописати коментар